Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Át kell gondolni, mi történne, ha az óvatlanul elől hagyott készülékbe illetéktelen kolléga, netán családtag pillantana. Vagy egy tolvaj. Megfelelő biztonsági intézkedések híján fél életünk napvilágra kerülhet a mobiltelefonunkba kukkantva.
„Kidőlnek az e-mailek, mentett szövegek, hívásnaplók, böngészési előzmények – azaz mindazon oldalak, amelyeken a weben pillanatra is tartózkodtunk -, ténykedéseink a közösségi médiában, jelszavak, hitelkártya adatok, személyes fotók. És így tovább: a magánszféránkat veszélyeztethetik a hackerek rosszindulatú alkalmazásai, sőt, a hirdetők, meg a telefonszolgáltatók.
Mielőtt megégetnénk az ujjunkat, érdemes hét tételben sorra venni, milyen alapvető védelmi teendőket kell megteremteni a mobilunknak, a táblagépünknek – pontosabban magunknak.
1. Használjunk PIN kódot vagy jelszót
Ahhoz képest, hogy fontosságával gyakorlatilag mindenki tisztában van, felmérések szerint minden harmadik készülék tárva-nyitva áll. Tényleg abban bízunk, hogy illetéktelenek nem képesek elhúzni az ujjukat a zárképernyőn? És természetesen olyan jelszó kell, amit nehéz kitalálni: az 1-2-3-4 vagy a 0-0-0-0 nem sokat ér.
Lépjünk iPhone-ban a Beállítások/Touch ID és jelkód, Androidon a Beállítások/Képernyőzár – típusonként az elnevezések némileg különbözhetnek – menüpontba és állítsunk be nehezen feltörhető számsort.
Számos Androidon az arcfelismerő, vagy a hangfeloldó modul rosszul, vagy nem elég megbízhatóan működik. Ha mintázattal oldjuk a zárképernyőt, szintén nehezen kitalálható, leskelődőknek minél kevésbé megjegyezhető legyen.
2. Csak megbízható alkalmazásokat telepítsünk
Dacára, hogy egy-két szendvics árán a legtöbb fizetős alkalmazáshoz hozzá lehet jutni, sokan telepítenek ismeretlen forrásból programokat.”
(...)